Výroba reprodukcí uměleckých děl

Albuminová-fotografie

Tuto službu u nás využívají zejména sami umělci. Reprodukce maleb, kreseb či grafických listů poslouží například jako exponáty k vystavení, zatímco vzácné originály zůstanou v bezpečí.

Stejné jako předloha – do posledního detailu

Při výrobě reprodukcí z originálů obrazů či grafik je pro nás hlavním cílem dosáhnout co nejvyšší možné kvality tisku v přesné shodě s originálem. Dokážeme digitalizovat a věrně vytisknout většinu uměleckých děl na papíru i plátně. Obtížněji reprodukovatelné pro nás zůstávají jen díla obsahující metalické barvy (zlatá, stříbrná), které však při správném nasvícení uměleckého díla dokážeme digitalizovat s podobnou světlostí a odstínem.

Jak to probíhá?

  1. Nejprve přichází na řadu digitalizace uměleckého díla, která probíhá bezkontaktně za pomoci objektivového skeneru LEICA S1 PRO či profesionální digitální zrcadlovky Canon 1Ds MkII. Umělecká díla do rozměru A3 digitalizujeme na stolním skeneru Microtek ScanMaker 9800XL+ do maximálního rozlišení 1600DPI a 48bitové barevné hloubky s přesnou kalibrací barev.
  2. Pro dosažení maximálního detailu umělecká díla větších rozměrů digitalizujeme vícenásobným snímáním. Předloha je z boků pod úhlem 45 stupňů celoplošně nasvícena speciálními lightboxy s denním světlem.
  3. Data jsou následně v počítači upravena podle předlohy a připravena do požadované velikosti reprodukce obrazu.
  4. Následuje nátisk celku nebo výřezu detailu na vámi zvolený materiál.
  5. Probíhá finální korekce dat na základě porovnání nátisku a originální předlohy.
  6. Na závěr přichází tisk finální reprodukce a opětovné porovnání její kvality s originálem.

Cena reprodukce obrazu

Vzhledem k tomu, že výsledná cena vždy závisí na velikosti a náročnosti reprodukovaného obrazu, stanovili jsme cenu za digitalizaci podkladů v hodinové sazbě. Cenu samotné výroby reprodukce najdete v ceníku.

Příprava (digitalizace) podkladů pro tisk 900 Kč/hod