Skenování reflexních a transparentních předloh

Jaroslav Bengl - moře

I když klasickému způsobu vyvolávání fotografií už dávno odzvonilo, nikde není psáno, že jejich předlohy musíte hodit do koše. Pokud jste doma objevili poklad v podobě starých diapozitivů anebo jen nechcete zapomenout na chvíle z rodinné dovolené zaznamenané na obyčejném negativu, jsme připraveni vám pomoci. Provádíme skenování negativů, pozitivů i diapozitivů.

Poctivě a bez umělých příkras

K předlohám se chováme tak, jako by byly naše vlastní. Každý snímek skenujeme zvlášť a rozhodně si nepomáháme žádnými automatickými funkcemi. Expozici, barevné korekce a výřez nastavujeme ručně tak, aby byl výsledný sken co nejkvalitnější. Na přání zákazníka potom provádíme další grafické práce ručně na již hotových skenech.

Skenování reflexních předloh

Skenování provádíme na stolním skeneru Microtek ScanMaker 9800XL+. Jeho maximální rozlišení je 1600dpi při 48bitové barevné hloubce s přesnou kalibrací barev. Skener nám umožňuje skenovat předlohy o maximální velikosti A3.

Skenování transparentních předloh

Negativy, pozitivy a diapozitivy o maximální velikosti A4 skenujeme na stolním skeneru Epson Perfection 4990. Jeho optické rozlišení je 4800dpi při 48bitové hloubce s přesnou kalibrací barev.